Право на працю – одне з фундаментальних прав людини, встановлене міжнародно-правовими актами і визнане усіма державами. Працевлаштування є базовим фактором для вдалої соціальної адаптації засуджених, які звільняються з місць позбавлення або обмеження волі та соціальної підтримки осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Міністерством юстиції, Міністерством соціальної політики та Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) у сфері соціальної адаптації осіб, які звільнилися з місць позбавлення або обмеження волі та їх соціальної підтримки, сторонами був розроблений План-графік реалізації Меморандуму, який передбачає ведення активної співпраці щодо розширення доступу засуджених осіб до інформації про права та обов’язки у сфері реалізації права на працю, соціальний захист, можливості та послуги державних органів та установ тощо.

Реалізуючи план дій Меморандуму, фахівці Дніпровського міського центру зайнятості провели для засуджених осіб семінар на тему: «Техніка пошуку роботи», де взяли участь 23 особи зазначеної категорії.

На початку заходу присутніх ознайомили з правами та обов’язками у сфері реалізації права на працю, дотримання яких передбачено Кодексом законів України «Про працю» та розповіли про послуги, які вони можуть отримати завітавши до центру зайнятості.

У ході семінару учасників заходу вчили техніці пошуку роботи, ознайомили з основними вимогами складання резюме та надали поради щодо успішного проходження співбесіди у потенційного роботодавця та адаптації в новому колективі.

Також присутніх проінформували щодо тенденцій сучасного ринку праці, затребуваних та актуальних професій міста Дніпро, які користуються попитом у роботодавців та зазначили, що проблему працевлаштування можливо вирішити тільки спільними зусиллями та активними діями шукачів роботи у прагненні відновити трудову діяльність.