Одне з найганебніших явищ сучасного світу – торгівля людьми.

За даними Міжнародної організації з міграції України, на тлі пандемії СOVID-19, ситуація з порушенням прав найманих працівників, які працюють за кордоном, значно загострилась.

У рамках просвітницької кампанії з інформування клієнтів щодо ризиків нелегальної трудової міграції, фахівчиня Дніпровської районної філії Дніпропетровського ОЦЗ (Філія) Надія Волнянська разом з соціальною партнеркою – головною спеціалісткою відділу соціального захисту населення Слобожанської селищної ради Іриною Петроченко, провели вебінар для безробітних осіб.

Захід відбувся в онлайн форматі за участю 12 шукачів роботи.

Під час зустрічі були розглянуті такі питання: сутність поняття «трудова міграція» (у т.ч. нелегальна); ризики та наслідки міграційних процесів для особистості та країни в цілому; правовий захист громадян від протиправних дій внаслідок зовнішньої та внутрішньої трудової міграції; переваги легальної зайнятості у межах власної країни.

Ірина Петроченко ознайомила учасників з найбільш поширеними видами протиправних дій роботодавців, ознайомила із загальними правилами безпечного працевлаштування за кордоном та надала детальну інформацію про організації та установи, які здійснюють підтримку громадян за межами країни.

«Перебуваючи у складних економічних умовах українці найбільш охоче йдуть на ризик, шукаючи можливість заробити на життя. Тільки правова обізнаність може убезпечити вас від роботодавців-шахраїв», – зауважила І. Петроченко.

Попереду – проведення низки заходів для шукачів роботи у рамках просвітницької та інформаційно-роз’яснювальної роботи з питають ризиків нелегальної трудової міграції.