В Інформаційно-консультаційному центрі Криворізького міськрайонного центру зайнятості пройшов інформаційний семінар для військовослужбовців - учасників АТО, де взяли участь 29 колишніх військовослужбовців та представники Першого центру надання безоплатної правової допомоги та Благодійного Фонду «ГОРЄНІЄ».

Фахівець Благодійного Фонду «ГОРЄНІЄ» Олег Петров ознайомив присутніх з основним напрямом роботи установи – правовий захист окремих категорій громадян. Він наголосив: «Будь-які послуги, в тому числі консультації та надання адвоката в суді, надаються установою безкоштовно. Тому запрошую всіх звертатись для вирішення питань, що виникають у правовому полі».

Начальник відділу правопросвітництва Першого центру надання безоплатної правової допомоги Наталя Кожемяка звернула увагу учасників АТО на їх права щодо призначення адвоката за рахунок держави, розповіла як діяти при затриманні людини органами правопорядку, а також як правильно користуватись своїми правами та відстоювати їх, в тому числі  і у суді.

«Якщо учасник бойових дій або член родини військовослужбовця потребує юридичної консультації, то він може звернутись за допомогою до фахівців Центру безоплатної правової допомоги. Юристи консультують та допомагають в оформленні документів на отриманні компенсацій, пільг, які встановлені чинним законодавством, а також щодо інших нагальних питань стосовно виконання службових обов’язків військовослужбовців»,- зауважила Н. Кожемяка.

Під час зустрічі учасники обговорили питання соціальної та психологічної адаптації тих, хто повернувся до цивільного життя. Присутніх поінформували про те, які кроки здійснює служба зайнятості в цьому напрямку, а також про конкретні здобутки та напрацювання.

«Це не перший захід для учасників АТО, у якому взяли участь спеціалісти центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Відвідування подібних семінарів підвищує обізнаність з багатьох правових аспектів, тому плануємо у майбутньому продовжувати такі спільні зустрічі»,- зазначила заступник директора міськрайонного центру зайнятості Віта Лобанова.