Перебуваючи у процесі пошуку роботи безробітні громадяни передпенсійного віку частіше за інших замислюються про майбутню пенсію.

Фахівець з профорієнтації Криворізького міськрайонного центру зайнятості Олена Якуріна спільно з представником Пенсійного фонду України провела черговий семінар щодо актуальних питань пенсійного забезпечення для безробітних старше 50 років.

Загалом участь у заході взяли 20 осіб.

Спеціаліст центру зайнятості звернула увагу присутніх на важливість офіційної трудової діяльності, як основу соціальної захищеності працюючого населення, а також зазначила, що своєчасна перевірка документів впливає на нарахування пенсії.

Головний спеціаліст відділу обслуговування громадян №18 (сервісний центр) Головного Управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Юлія Гончаренко презентувала сучасні сервіси порталу Пенсійного фонду України.

«Цей електронний сервіс дає можливість контролювати відрахування податків роботодавцями до ПФУ, персонально вносити важливу інформацію для нарахування пенсії у майбутньому, розрахувати можливий розмір пенсійного забезпечення», – поінформувала Ю. Гончаренко.

А також додала, що проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед клієнтів дає можливість донести інформацію про те, що неофіційне працевлаштування завдає шкоди і державі, і самому працівнику.

Наприкінці заходу представник ПФУ провела індивідуальні консультації з тими особам, які незабаром будуть подавати документи для оформлення пенсії.