Із року в рік П’ятихатська районна філія Дніпропетровського ОЦЗ тісно співпрацює зі школами міста та району. Проводиться профорієнтаційна робота не тільки з молодим поколінням, а із батьками та працівниками закладів освіти. Наразі головною метою цього напрямку є допомога учням у виборі правильного шляху у їхнє майбутнє, адже тільки поєднавши зусилля батьків і вчителів разом, можливо отримати позитивний результат.

Вища освіта не завжди гарантує працевлаштування, як це було у минулому, і тому всім треба це враховувати, а особливо батькам, які перші повинні допомогти та підтримати свою дитину у правильному виборі.

У Жовтоолександрівській школі фахівці П’ятихатської районної філії Дніпропетровського ОЦЗ провели семінар для батьків «Орієнтація дітей на професії майбутнього».

Сьогодні – час новітніх технологій. Швидко розвиваються професії, пов’язані з роботтехнікою, що приведе до витіснення робочих рук. Але, з іншого боку, це потребує відповідних фахівців, які створюватимуть, ремонтуватимуть та налагоджуватимуть техніку, і значна частина професій сьогодення відійдуть у минуле і вже не будуть користуватися попитом на сучасному ринку праці.

Присутніх ознайомили з професіями майбутнього, представили відеоролики з майбутніми професіями, актуальними професіями, надали змістовну інформацію про вакансії на ринку праці району, ознайомили з аспектами в роботі філії.

Тільки спільними зусиллями можливо досягти бажаного результату і допомогти дітям самовизначитися. Для того, щоб вибір був вірним, треба враховувати бажання і особисті якості, вимоги ринку праці, на перспективу, поєднавши три складові формули вибору професії: Хочу !Можу!Треба!

Адже щаслива людина – це та людина, яка з радістю йде на роботу і з радістю повертається до родини.