У Відділі надання соціальних послуг в Криничанському районі Кам'янського міського центру зайнятості (Відділ) відбувся семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці» за участю представника Криничанського бюро правової допомоги Надії Федориненко.

На початку заходу фахівці Відділу роз'яснили безробітним громадянам основні характеристики трудової міграції, причини її виникнення та небезпечні наслідки нелегальної міграції.

Надія Федориненко розповіла про особливості працевлаштування за межами України, як не стати жертвою торгівлі людьми. «Згідно законодавства, торгівля людьми - це здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином», - зазначила вона.

Торговці людьми можуть використовувати  різноманітні схеми, називаючись навіть туристичними чи шлюбними агентствами. Щоб знайти безпечну роботу за кордоном, не варто вірити оголошенням фірми, яка не вказує повної назви, адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування. Перевірити, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг можна звернувшись до Державної служби зайнятості, Міністерства праці та соціальної політики України.

На завершення семінару, представник бюро правової допомоги роздала буклети, які містили в собі контактну інформацію Криничанського бюро правової допомоги та номер телефону Всеукраїнської телефонної гарячої лінії системи безоплатної правової допомоги.