В рамках підписаного Меморандуму  про співпрацю між Державною службою зайнятості (Центрального апарату) та Громадською радою при Державній службі України з питань праці 1 лютого 2019 року на базі Дніпровського міського центру зайнятості пройшов семінар для роботодавців на тему:  «Налагодження діалогу між роботодавцями та Державною службою України з питань праці».

У семінарі взяли участь Голова Громадської ради при Державній службі України з питань праці Анатолій Владичанський, заступник директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Наталія Селякова, директор Дніпровського міського центру зайнятості Юрій Ніколаєв та 49 представників підприємств та установ міста Дніпро.

Основна мета зустрічі – обговорення практичних питань щодо застосування Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, затвердженого поставною КМУ №295 від 26.04.2017 р. (Порядок).

Як зазначила Наталія Селякова, роботодавці та їх об’єднання – є основними соціальними партнерами служби зайнятості на ринку праці. Забезпечення їх кваліфікованим кадрами, надання повного комплексу послуг, наразі, є одним із пріоритетів роботи служби зайнятості. «Одночасно, служба зайнятості опікується дотриманням роботодавцями законодавства про працю та зайнятість, тому розгляд практичних питань щодо застосування Порядку є актуальним та корисним для роботодавців. Впевнена, що отримані під час семінару знання дозволять роботодавцям одержати відповіді на нагальні питання та уникнути порушень чинного законодавства», - акцентувала  заступник директора Дніпропетровського ОЦЗ.

У свою чергу, Анатолій Владичанський детально зупинився на питанні  державного контролю за додержанням законодавства про працю. Він ознайомив роботодавців з правами та обов’язками, які повинні знати працедавці та безумовно дотримуватись перевіряючі, розповів про особливості проведення інспекційних відвідувань та організації невиїзних інспектувань, тощо.

Представники підприємств були активними учасниками діалогу, ставили питання та зауважили, що дана тема є надзвичайно актуальною.

Захід завершився словами вдячності з боку роботодавців та побажанням продовжити співпрацю в рамках укладеного Меморандуму.

До відома: Метою Меморандуму є поєднання зусиль щодо забезпечення реалізації ефективної державної політики у сфері зайнятості населення та соціально-трудових відносин. Меморандумом передбачено проведення спільних заходів, конференцій, круглих столів, семінарів, бізнес-форумів, ділових зустрічей, ярмарок вакансій; організацію спільних інформаційних кампаній, зокрема для запобігання нелегальній трудовій міграції та легалізації праці в Україні.