У сучасному світі в пошуках власного працевлаштування або змінюючи місце роботи, важливо вміти себе презентувати. Шукачу роботи варто розуміти, що на одне вакантне місце завжди знайдеться багато претендентів, які володіють подібними здібностями й навичками, тому першочерговим завданням є вміння зацікавити, звернути на себе увагу роботодавця.

Інтернет рясніє всілякими порадами і уроками, як правильно написати і подати резюме, але багато хто все одно допускає помилки і втрачає шанси отримати необхідну вакансію. Для того, щоб підвищити свої шанси на отримання вакантної посади й більш повно розповісти про власну кандидатуру, складається резюме.

З метою формування навичок написання резюме та ефективного його використання під час пошуку роботи у Відділі надання соціальних послуг в Петропавлівському районі Павлоградського міськрайонного центру зайнятості відбувся семінар «Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме», в якому взяли участь 13 безробітних осіб.

У ході семінару фахівець з профорієнтації центру зайнятості Ксенія Немиря ознайомила учасників з видами резюме, його структурою та основними вимогами до написання. «Необхідно усвідомити важливість цього документа, адже від того, як він буде складений, залежить ваша подальша кар’єра, - зазначила фахівець. - Резюме – візитна картка особи, короткий виклад важливих для потенційного роботодавця фактів біографії, пов’язаних із досвідом роботи, навичками та знаннями. Якщо воно грамотно та оригінально складене, шанси на те, щоб отримання бажану посаду, помітно підвищуються».

Безробітні ознайомилися з вимогами написання резюме та мали змогу скласти власне резюме, в якому зазначали свій досвід, навички, інтереси та вміння.

Також Ксенія Немиря презентувала нестандартну та креативну форму повідомлення про себе – відеорезюме, яке допоможе підвищити шанси на працевлаштування на ринку праці. Адже відеорезюме являється інноваційним інструментом пошуку роботи.

Таким чином, всім присутнім семінар дав можливість зрозуміти, як можна використовувати резюме для того, щоб підвищити свої шанси на ринку праці та як правильно презентувати себе, щоб отримати бажану роботу.