З метою запобігання виникнення негативних наслідків трудової міграції фахівці Магдалинівської районної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості провели семінар «Ризики нелегальної трудової міграції» для безробітних осіб.

Під час семінару шукачів роботи ознайомили з основними видами та станом трудової міграції, розповіли про позитивні та негативні ознаки впливу трудової міграції на українське суспільство, детально зупинившись на основних ризиках нелегальної трудової міграції на всіх етапах працевлаштування за кордоном.

Завдяки інтерактивній праві «Міфи та факти» слухачі зрозуміли наскільки стереотипи впливають на уявлення про реальну дійсність проблем трудової міграції.

Начальник відділу Магдалинівського бюро правової допомоги Марина Бредихіна розповіла присутнім про ризики нелегального працевлаштування за кордоном, а саме: шахрайство при працевлаштуванні, економічна та сексуальна експлуатація, торгівля людьми та їх наслідки.

«Погоджуючись на роботу за межами України, зважте всі «за» та «проти», адже мінусів може виявитися більше ніж плюсів. Непоодинокі випадки, коли в гонитві за високими заробітками українці стають «заручниками» непорядних роботодавців», – зауважила вона.

Підсумовуючи результати зустрічі М. Бредихіна ознайомила шукачів роботи з правами трудових мігрантів, діяльністю консульських установ, міжнародних організацій та надала контакти гарячих ліній, куди можна звернутися по допомогу у разі потреби.