Верхньодніпровська районна філія Дніпропетровського ОЦЗ (Філія) спільно з ГУ Держпраці у Дніпропетровській області продовжує інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо інформування роботодавців про зміни в чинному законодавстві про працю.

Днями у приміщенні Філії відбувся семінар для роботодавців, в якому взяла участь головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Кам’янському регіоні Управління з питань праці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Оксана Лапенко.

«Співпраця з роботодавцем та задоволення його потреб в кадрах являється пріоритетним напрямком діяльності Державної служби зайнятості, тому для своєчасного інформування про зміни в законодавстві та упередження випадків адміністративної відповідальності, районна філія залучає до участі в інформаційних семінарах для роботодавців соціальних партнерів та контролюючі органи», - наголосила на початку заходу директора Філії Наталія Чопенко.

Вона наголосила, що запровадження інститутів кар’єрного радника та консультанта роботодавця дозволить застосовувати індивідуальний підхід як до шукача роботи, так і до роботодавця, та прискорить укомплектування вакансій кваліфікованими кадрами.

Учасників семінару поінформували про види трудових відносин, основні форми звітності до служби зайнятості, види послуг для роботодавців, в т.ч. компенсацію ЄСВ, громадські та інші роботи тимчасового характеру, компенсацію витрат на заробітну плату при працевлаштуванні ВПО, стажування на робочому місці, професійне навчання на замовлення роботодавця, а також причини виникнення та засоби упередження страхових випадків.

Оксана Лапенко детально зупинилася на питаннях підстав для проведення інспекційних відвідувань, порядку та термінів подання повідомлення про прийняття на роботу працівника, порядку накладання та розміру штрафних санкцій при порушенні роботодавцем законодавства про працю, звернула увагу на недопущення затримки виплати заробітної плати, нарахування її в повному обсязі та обов’язковості проведення індексації.

Жваве обговорення викликало питання оформлення щорічної, соціальної, додаткової та інших видів відпусток, зокрема для матерів-одиначок та оплати окремих видів відпусток.

По закінченню обговорення фахівці служби зайнятості та управління з питань праці відповіли на численні питання учасників семінару.