У рамках соціального партнерства фахівці Верхньодніпровської районної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості (Філія) разом із представниками Держпраці провели семінар для роботодавців з питань оформлення трудових відносин та легалізації зайнятості.

У вступному слові директорка Філії Наталія Чопенко проінформувала присутніх щодо стану сучасного ринку праці у районі, ознайомила із професійно-кваліфікаційним складом зареєстрованих безробітних та закликала роботодавців до співробітництва зі зменшення рівня безробіття та створення нових робочих місць.

Також учасникам семінару надана інформація про види трудових відносин, основні форми звітності до служби зайнятості, переваги використання електронних сервісів ДСЗ та спектр послуг Служби для роботодавців, а саме: компенсація ЄСВ, організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, професійного навчання на замовлення роботодавця.

Окрему увагу було приділено обговоренню причин виникнення та засобів упередження страхових випадків.

Головна спеціалістка Відділу з питань додержання законодавства про працю у Кам’янському регіоні Управління з питань праці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Оксана Лапенко детально зупинилася на змінах та нововведеннях чинного законодавства про працю, проінформувала про види та порядок оформлення трудових договорів та сфери їх застосування. Наголосила на обов’язковій реєстрації трудових відносин, виплати офіційної заробітної плати та попередила про адміністративну відповідальність працедавців за нелегальне використання найманої праці.

Наприкінці заходу О. Лапенко нагадала, що фахівці Держпраці можуть завітати з перевірками у будь-який момент, адже наразі установа активно проводить планові та позапланові перевірки бізнесу.