Днями фахівці Криворізького міськрайонного центру зайнятості (Центр) провели online-семінар для роботодавців «Працевлаштування осіб з інвалідністю, використовуючи можливості служби зайнятості».

До обговорювання проблемних питань працевлаштування людей з інвалідністю та їх підтримки на ринку праці долучилися представники кадрових служб 36 підприємств регіону.

Також у заході взяли участь соціальні партнери: фахівці Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, Головного управління Держпраці України у Дніпропетровській області, Криворізького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Дніпропетровській області.

Online-засідання відкрив директор Центру Ігор Вознюк. Він нагадав учасникам про важливість партнерства у вирішення питань зайнятості людей з інвалідністю та акцентував увагу на необхідність проведення заходів щодо їх професійної реабілітації.

«Лише спільними зусиллями ми можемо допомогти особам, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці, залишатися затребуваними», – зазначив І. Вознюк.

Далі начальниця відділу взаємодії з роботодавцями центру зайнятості Галина Телятник звернулася до представників працедавців і нагадала про послуги Служби та окремі програми, які дозволяють отримати компенсацію за працевлаштування безробітних, які відносяться до соціально вразливих верств населення, зокрема з інвалідністю.

Фахівчиня також звернула увагу кадровиків на найпоширеніші проблеми, які можуть виникнути при підборі роботи для осіб зазначеної категорії.

У свою чергу начальниця відділу забезпечення зайнятості та соціального захисту осіб з інвалідністю обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Юлія Рогозіна ознайомила з напрямами діяльності установи та проінформувала про виконання роботодавцями м. Кривий Ріг вимог ст.19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю».

Представник Держпраці Максим Руднєв приділив увагу інформації щодо застосування закону про працю та дотримання його норм. У тому числі нагадав правила працевлаштування людей з інвалідністю у рахунок 4% квоти.

Наприкінці заходу сторони домовилися про посилення співпраці щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, забезпечення належних та безпечних умов праці, відповідно до потреб та інтересів таких працівників. Також учасники обговорили шляхи покращення якості пропозицій роботи та їх відповідності рекомендаціям реабілітаційних програм безробітних з інвалідністю.