В умовах сьогодення важко орієнтуватися у змінах, які вносяться до законодавства. З метою роз’яснення таких змін для роботодавців міста Покров у приміщенні Покровської міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості протягом місяця проводилися інформаційні семінари. У заходах взяли участь представники підприємств, установ та організацій міста різних форм власності.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Олена Шаталова розповіли про зміни в законодавстві – набуття чинності наказу Міністерства соціальної політики від 23.11.2018 року №1763, яким внесено зміни до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Крім того, зі змінами викладено в новій редакції звіт про виконання квоти – Інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 2018 рік.

«Змінами визначено, що для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років, підприємствам, організаціям та установам з чисельністю працівників від 8 до 20 осіб, встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників і звіт треба подавати не пізніше 1 лютого 2019 року», - наголосила Олена Шаталова.

Також роботодавцям розповіли про сервіс служби зайнятості, зокрема,  «Електронний кабінет роботодавця», що являє собою персональне автоматизоване робоче місце роботодавця, працювати в якому він може з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет.

До того ж, фахівці служби зайнятості підкреслили, що є можливість переглядати звіти форм 3ПН, 4ПН, 1ПА, які подавались до центру зайнятості, та стан укомплектування заявлених вакансій.

Роботодавцям окремо наголосили на недопущенні до роботи працівників без оформлення трудових відносин, ризиках для роботодавця, наслідках «тіньової зайнятості».

Наприкінці семінару фахівці служби зайнятості відповідали на всі питання, що хвилювали роботодавців.