Публікація на сайті Газета «Наше місто» від 22.07.2023

У Дніпропетровській області з початку 2023 року понад 50 тисяч людей звернулись до обласного центру зайнятості. 

Торік з січня по червень звернулися 70,5 тисячі. Через бойові дії частина людей покинула домівки й разом з тим залишила свої місця роботи.

Що пропонують переселенцям і місцевим

Заступниця начальника управління обласного центру зайнятості Олена Мітіна розповідає, на Дніпропетровщині з понад 50 тисяч громадян, які шукали роботу з початку цього року, змогли працевлаштувати 14 тисяч.

“Робітничі посади – це кухарі, це водії, токарі, електрогазозварювальники, тому на ці посади ми працевлаштовуємо людей і в принципі до нас приїжджають люди з такими посадами”, – говорить вона.

Олена Мітіна розповідає, що в області проводять виїзні заходи, аби допомогти знайти роботу якомога більшій кількості людей.

Яка середня зарплата в області

З початку 2023 року середня зарплата у Дніпропетровській області та країні збільшилася, розповідає директор з комунікації сайту з пошуку роботи Максим Пилипенко. Каже: зараз, за їхніми даними, ринок праці на Дніпропетровщині на 85% повернувся до довоєнних показників.

“Станом на 2023 рік ми бачимо що середня зарплата по Україні зросла на 10% і вона складає 17 тисяч гривень, середня зарплата по Україні. Якщо говорити про Дніпропетровську область, то там середня зарплата зросла на 14%”, – говорить експерт.

Максим Пилипенко розповідає: роботодавці від початку війни зарплати не зменшували. Каже, основною проблемою був дефіцит робочих місць через закриття бізнесів та виїзд за кордон працездатного населення країни. Прогнозує збільшення й надалі, однак, зазначає, відсоток зростання зарплат менший, ніж рівень інфляції.