На порозі третього тисячоліття світова спільнота переживає низку кардинальних змін, однією з яких є перехід до нового типу культури, побудованої на принципах гендерної рівності.

Гендерна рівність є однією з ознак правової держави. Держава зобов'язана забезпечувати дотримання прав людини, передбачених міжнародним законодавством.

Ми живемо в часи швидких змін. Звісно ж змінюються і взаємовідносини між чоловіками та жінками в усіх сферах життєдіяльності суспільства. Утвердження гендерної рівності – важливий напрямок в Україні за останні роки. Це питання проходить крізь всі проблеми сьогодення і є актуальним в житті кожного з нас.

Днями провідний фахівець з профорієнтації Відділу надання соціальних послуг в Шевченківському районі Дніпровського міського центру зайнятості Наталія Швидка провела семінар з гендерних питань для 20 жінок, які перебувають на обліку в службі зайнятості.

Мета заходу – показати тенденції дотримання гендерної рівності в Україні, внесення гендерної складової до програми реформ, міжнародні зобов’язання України щодо гендерної рівності у вирішенні питань пошуку підходящої роботи, подальшого працевлаштування.

В рамках зустрічі розглядалися питання щодо формування уявлень про «гендер» та «гендерні стереотипи», їх вплив на можливості працевлаштування жінок.

Фахівець служби зайнятості інформувала про напрями гендерної політики та розкрила основні гендерні проблеми на ринку праці. «11 квітня 2018 року на засіданні Уряду затверджено Державну соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Передбачено урахування гендерного компонента в програмах економічного та соціального розвитку, удосконалення механізму проведеної гендерної правової експертизи, створення комплексної системи реагування на випадки дискримінації за ознакою статі», - наголосила Н.Швидка.

Учасники заходу активно обговорювали питання ефективного пошуку роботи, самопрезентації та самоосвіти; дискутували на тему досягнення балансу між сім’єю та кар’єрою; ділилися власним досвідом з цих питань. Присутні активно обмінювалися думками: як набути впевненості у власних силах, підвищити рівень самооцінки та знайти оптимальні моделі поведінки при вирішенні життєвих проблем, пов’язаних з пошуком роботи.