З метою підвищення рівня правової обізнаності безробітних фахівці Магдалинівської районної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості спільно з начальником відділу Магдалинівського бюро правової допомоги Мариною Бредихіною провели семінар «Ризики нелегальної трудової міграції».

Учасниками заходу стали 7 шукачів роботи.

Спеціаліст з профорієнтації Валентина Сидоренко розповіла присутнім про позитивні та негативні ознаки впливу трудової міграції на ринок праці та українське суспільство.

Марина Бредихіна ознайомила учасників семінару з нормами чинного законодавства України у сфері працевлаштування за кордоном, розповіла про ризики нелегальної працевлаштування та акцентувала увагу на негативних наслідках нелегальної трудової міграції: шахрайство при працевлаштуванні, економічна та сексуальна експлуатація, торгівля людьми.

Під час проведення вправи «Міфи та факти» слухачі ділилися досвідом трудових відносин та зрозуміли, як соціальні стереотипи впливають на уявлення про реальну дійсність.

Наприкінці заходу шукачам роботи розповіли про основні засади правової захищеності трудових мігрантів, проінформували щодо діяльності консульських установ і міжнародних організацій, які підтримують осіб, що потрапили у скрутні життєві обставини за межами України. А також надали контакти урядових гарячих ліній, де можна отримати допомогу з правових питань.