оп

У Синельниківському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці», в якому взяв участь 21 безробітний. Зміст та тематика заходу обумовлені питанням щодо переваг легальних трудових відносин з роботодавцем та застереження шукачів роботи від шахрайства при працевлаштуванні.

У рамках семінару юрисконсульт центру зайнятості Зайченко Є.А. розкрив зміст поняття «торгівля людьми», ознайомив з можливостями легального працевлаштування за кордоном, навів статистичні дані міжнародних організацій щодо фактів торгівлі людьми в Європі та Україні зокрема. Також він надав роз’яснення присутнім про порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, навів приклади переваг легальної зайнятості та проінформував про види шахрайства в Україні.

Крім того, учасники семінару переглянули відеоролик, у якому репрезентована тема рабства й експлуатації праці в сучасному суспільстві. У контексті обговорення даного сюжету кожен мав змогу висловити свою думку щодо актуальності проблеми для українського суспільства та отримати відповіді на питання, що стосуються попередження торгівлі людьми та легального працевлаштування.

На конкретних прикладах шукачам роботи довели переваги легальних трудових відносин, адже саме у цьому випадку права людини, як найманого працівника, будуть захищені і особа зможе претендувати на соціальний пакет, гарантований державою. Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працюючого населення.