Під час семінару у Нікопольському міськрайонному центрі зайнятості «Ефективне ведення сільського господарства» викладач спеціальних дисциплін Нікопольського коледжу Дніпровського державного аграрно-економічного університету Ганна Коновалова ознайомила безробітних з «Технологією вирощування товарної риби у ставових тепловодних господарствах».

Учасники дізнались, як розпочати бізнес у сфері аквакультури, як вирощувати товарну продукцію та інше. Як визначитись з організаційно-технологічними показниками та видом отримання товарної продукції; підготувати бізнес-план, що включає в себе кошторис витрат, організаційно-технологічні параметри виробництва, визначення ризиків, визначення ринків збуту та економічний прогноз прибуткової частини.

«Ставкова аквакультура є основною для вирощування традиційних суб’єктів коропа, білого та строкатого товстолобиків, білого амура, карася, європейського сома, щуки тощо. Крім того, економічна ситуація у державі трактує рибоводам необхідність запровадження високоефективного виробництва недорогої і якісної рибної продукції», - зауважила Ганна Коновалова.

У свою чергу провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Нікопольського міськрайонного центру зайнятості Марина Ворон розповіла про послуги служби зайнятості, особливо зупинилась на питанні відкриття власної справи за сприяння службі зайнятості.

Інформація була не лише корисною, але цікавою та пізнавальною, багато учасників брали активну участь в обговоренні питань.

Також особливо важливим було те, що учасники заходу дізнались хто може надавати знання з нормативно-правового забезпечення розвитку галузі, організації виробництва та реалізації риби та рибної продукції, надавати консультативні та консалтингові послуги.

Як результат, шукачі роботи, які мешкають на території Червоногригорівської об’єднаної територіальної громади, поінформовані про ефективне ведення сільського господарства, можливості відкриття власної справи, зокрема, за сприяння служби зайнятості.