Законодавство України створює певне правове середовище та передумови для гендерної рівності. Але статистика свідчить, що більшість працездатних жінок адаптується до ринкових змін в економіці досить важко.

Жіноче безробіття пояснюється не лише меншою мобільністю жінки, а, насамперед, прагненням знайти роботу якомога ближче до місця проживання, зацікавленістю у неповному робочому дні. Також й значною мірою впливу стереотипів, за якими представниці слабкої статі, на відміну від чоловіків, розглядаються як «менш ціннісна робоча сила».

Саме тому для безробітних жінок, які перебувають на обліку у службі зайнятості, постійно проводяться семінари «Жінка на ринку праці».

Метою їх проведення є підвищення рівня обізнаності жінок щодо їх прав, поінформованості про шляхи попередження та інструменти протидії дискримінації за ознакою статі, формування позитивного і свідомого ставлення до свого майбутнього, активного процесу працевлаштування, надання допомоги у визначенні професійних планів, побудові стратегії пошуку роботи.

Черговий семінар «Жінка на ринку праці» провели фахівці Відділу надання соціальних послуг в Шевченківському районі Дніпровського міського центру зайнятості для безробітних жінок.

Разом із провідним фахівцем з профорієнтації Наталією Швидкою учасники розглянули помилки, яких припускаються жінки під час пошуку роботи, вивчили типи кар’єрного зростання та отримали поради, як стати успішною.

Під час семінару жінки активно обговорювали питання ефективного пошуку роботи, самопрезентації та самоосвіти; дискутували на тему досягнення балансу між сім’єю та кар’єрою; ділилися своїм досвідом.

Діалог проходив у невимушеній атмосфері. Присутні активно обмінювалися думками: «Як набути впевненості у власних силах?», «Як підвищити рівень самооцінки та знайти оптимальні моделі поведінки при вирішенні життєвих проблем, пов’язаних з пошуком роботи?» Не залишили осторонь уваги і питання законодавства про працю, яким закріплені гарантії трудових прав жінок.

За допомогою психологічних вправ «Знайомство», «Ділова жінка» та «Будинок моєї мрії» були визначені проблеми, що заважають жінкам знайти роботу, відпрацьовані навички самопрезентації та співбесіди з роботодавцями.

Сподіваємось, що це допоможе безробітним жінкам знайти себе на ринку праці та успішно працевлаштуватись.