Суспільне новини від 03.08.2023

Сертифікат на навчання, який дає право на здобуття професійно-технічної освіти, перепідготовку та підвищення кваліфікації, від початку року отримали 2 тисячі безробітних жителів Дніпропетровщини.

За словами директорки Дніпровської філії обласного центру зайнятості Людмили Шмідт, сертифікат на навчання для зареєстрованих безробітних дає право коштом Державної служби зайнятості здобути спеціальність у профтехах.

Жителі можуть самостійно обрати фах та заклад серед наявних пропозицій. Максимальна вартість такого сертифікату – майже 27 тис. грн.

"Служба зайнятості також має власний центр професійно-технічної освіти. На вибір – 11 професій. Пропонуємо і нові напрямки навчання за актуальними спеціальностями. Найчастіше вчилися на оператора котельні, водія, електрогазозварника, продавця, касира у банку, офісного службовця", – розповіла Людмила Шмідт.

Серед тих, хто вже отримав сертифікат на навчання цьогоріч, більше ніж дві сотні переселенців.

Хто може отримати ваучер на навчання? Незареєстровані у службі зайнятості жителі можуть отримати ваучер на навчання. Він для людей старше 45 років, які мають більш ніж 15-річний страховий стаж. Звільнених з військової служби за станом здоров’я або через скорочення штату. А ще – для переселенців та людей з інвалідністю.

З допомогою ваучера можна безоплатно навчатися у профтехах, коледжах, вишах. Від початку року видали понад 700 таких документів.