З метою ознайомлення роботодавців зі спектром послуг служби зайнятості, інформування про зміни в порядку та формі подання  до центру зайнятості інформації про попит на робочу силу Васильківським районним центром зайнятості спільно з управлінням Держпраці у Павлоградському регіоні був проведений семінар на тему: «Шляхи подальшого вдосконалення співпраці центру зайнятості з роботодавцями та забезпечення кваліфікованими працівниками заявлених вакансій».

Директор Васильківського РЦЗ Куценко Ірина поінформувала про стан та формування ринку праці в районі, проблеми зайнятості та шляхи їх розв’язання. «Служба зайнятості завжди готова задовольнити потреби роботодавців у кваліфікованих працівниках. Саме закон «Про зайнятість населення» створює правове середовище для створення нових робочих місць, стимулювання окремих категорій населення, зокрема молоді, до більш активної позиції на ринку праці та створення додаткових робочих місць», - наголосила вона.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Валова Вікторія повідомила, що питання повернення людей до трудової діяльності, підвищення соціального благополуччя кожної конкретної людини, особливо у сучасних соціально-економічних умовах – є сьогодні надзвичайно актуальним. Це, насамперед, підбір підходящої роботи з використанням оперативної та перспективної інформації про вільні робочі місця та вакантні посади. «Відповідно статті 50  Закону України «Про зайнятість населення» роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати до центру зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії), незалежно від місцезнаходження при наявності вакансії не пізніше 3-х робочих днів з дати відкриття вакансії(й)», - зазначила вона.

Учасникам семінару розповіли, що служба зайнятості пропонує роботодавцям широкий спектр різноманітних соціальних послуг, зокрема: надання послуг з добору працівників; організація професійного навчання безробітних з урахуванням поточної та  перспективної потреб ринку праці під конкретне замовлення роботодавців і сприяння в організації перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації працівників за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності шляхом видачі ваучера; підбір працівників на тимчасові робочі місця шляхом організації та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру; стимулювання роботодавців до працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця шляхом компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за кожну  працевлаштовану особу; оперативне укомплектування вакансій шляхом організації проведення ярмарок та міні-ярмарків вакансій, а також різноманітні консультаційні та інформаційні послуги.

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства і працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Павлоградському регіоні Старікова Н.П. роз’яснила вимоги трудового законодавства при оформленні трудових відносин, використанні праці неповнолітніх осіб, іноземців, а також осіб без громадянства, інвалідів та інших пільгових категорій населення.

Наприкінці зустрічі директор Васильківського РЦЗ Куценко І.В., подякувала присутнім представникам підприємств за увагу та висловила сподівання на подальшу ефективну співпрацю.