З метою обговорення перспективи розвитку Софіївського району, в рамках проекту Товариства Червоного Хреста України «Україна: Комплексне реагування», у приміщенні Софіївської райдержадміністрації відбувся семінар-тренінг щодо запровадження «Програми підтримки домогосподарств» для найбільш вразливих категорій населення. У заході взяли участь представники Товариства Червоного Хреста України, фахівці Софіївського районного центру зайнятості, управління соціального захисту населення, служби дітей, центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді; соціально незахищені категорій громадян, які потребують допомоги, а саме: ВПО, безробітні, багатодітні сім'ї, одинокі годувальники, сім'ї з дітьми інвалідами, і т. д.

Голова Софіївської РДА Алла Кисіль повідомила присутніх, що в рамках проекту Товариства Червоного Хреста України «Україна: Комплексне реагування» для задоволення гострих гуманітарних потреб і поліпшення життєвих умов реалізується  «Програма підтримки домогосподарств». «Основною метою нового напрямку грошової програми - компоненту підтримки домогосподарств є підвищення рівня життя мешканців села», - наголосила вона.

Представники Товариства Червоного Хреста зазначили, що основна місія – підтримка домогосподарств ВПО та місцевого населення шляхом надання цільової грошової допомоги для початку або відновлення джерела прибутку. Учасниками можуть бути ВПО та місцеві жителі працездатного віку старше 18 років, домогосподарства з низьким прибутком (нижче прожиткового мінімуму на члена домогосподарства) та без прибутку. Організатори навели  приклади   успішної  реалізації гранту в інших регіонах. 

Учасники заходу отримали інформацію щодо можливості  отримання гранту на  розвиток домогосподарств, заповнили анкети - запит гранту, в якій проаналізували з чого вони розпочнуть  реалізовувати свої плани розвитку господарства. Так як Софіївський район – сільськогосподарський, основні види діяльності це: вирощування курей, кроликів,  бджільництво, молочна і сирна продукція.

Фахівці районного центру зайнятості поінформували про послуги служби зайнятості соціально вразливим верствам населення, перспективи зайнятості та працевлаштування у регіоні, новації в роботі служби зайнятості, сучасні технології – відеорезюме, відеопрезентації вакансій, он-лайн співбесіди з безробітними за допомогою соціальних мереж.