Представниця Жовтоводської міської філії дніпропетровського ОЦЗ Віра Карпова взяла участь у семінарі з питань розвитку підприємництва, який днями відбувся у приміщенні виконавчого комітету Жовтоводської міської ради.

Під час заходу спікери обговорили з підприємцями міста тонкощі законодавства для успішного ведення бізнесу у 2022 році, висвітлили проблемні питання та надали юридичні консультації.

Окрема увага була приділена питанню легалізації зайнятості. Роботодавцям нагадали, що існування «тіньової» зайнятості та заробітної плати – це серйозна соціальна й економічна проблема.

Присутнім нагадали, що нелегальна зайнятість – це використання роботодавцями найманої робочої праці без належного оформлення трудових відносин. Для цього роботодавцями використовуються такі способи: стажування чи застосування випробувального терміну, оформлення працівника на неповний робочий час та укладення цивільно-правових договорів. При цьому не виникають трудові відносини, які регулюються трудовим законодавством, і працівник позбавляється оплачуваних лікарняних, допомоги по безробіттю та у майбутньому – пенсії.

Тож, суб’єктів господарювання закликали використовувати легальну найману працю та відмовитись від зарплати у «конвертах».