Ринок праці не стоїть на місці. Сьогодні ми хочемо розповісти про СЛУЖБОВЦІВ, які стали найбільш затребуваними у квітні 2020 року на ринку праці Дніпропетровського регіону.
У більшості вільні робочі місця, що пропонувались роботодавцями, зосереджено у містах Дніпро, Кам’янське, Кривий Ріг, Нікополь та Павлоград. Високий попит на лікарів, бухгалтерів, інженерів, менеджерів, психологів, фармацевтів та юристів.
Розкажемо про них детальніше:
Лікар
Лікар – це спеціаліст, який лікує людей і попереджає появу різних захворювань, керуючись спеціальними знаннями і вміннями. Основне завдання лікаря – надати медичну допомогу хворому, визначивши справжню причину захворювання, покращити і зберегти здоров'я людини. Головна особливість професії – не «нашкодити пацієнту».
Лікар повинен вміти: проводити диференційований аналіз, виділяти головне, нестандартно мислити, бути спостережливими, уміти вчитися, бути стресостійким, регулювати втомлюваність, не допускати депресії, уміти співпереживати, розуміти емоційний стан пацієнта; контролювати професійні ситуації, брати відповідальність за їх вирішення.
Є безліч лікарів-фахівців за різними спеціалізаціями: ЛОР піклується про органи дихальної системи, ендокринолог — про щитоподібну залозу, офтальмолог — про зір, гастроентеролог про шлунок, дерматолог — про шкіру, травматолог допоможе в разі випадково отриманої травми.
Для того, щоб працювати лікарем потрібно багато сил вкласти в освіту. Шість років буде потрібно освоювати анатомію та інші складові медицини, два роки доведеться присвятити ординатурі, де Ви освоїте спеціалізацію, якій Ви хочете присвятити себе. Потім приходить час практики, де досвідчені лікарі допоможуть Вам відшліфувати свої знання і поділяться багатим досвідом.
Працювати лікарем можна в державних лікарнях, або в приватних клініках.
В Дніпропетровській обласній службі зайнятості станом на 1 травня 2020 року кількість вакансій лікаря – 157 одиниць. Заробітна плата становила 4723-20000 грн.
Бухгалтер
Бухгалтер — одна з найвідповідальніших професій. Адже саме в руках цих спеціалістів знаходиться документація з фінансової частини кожного бізнесу.
Професійні бухгалтери працюють практично у всіх галузях економіки - в бухгалтерських та аудиторських фірмах, на великих, середніх і малих підприємствах, займаються приватною практикою в комерційних, промислових і фінансових компаніях, некомерційні організації та в державних установах.
Для роботи бухгалтером потрібні посидючість, терпіння і уважність до деталей, вміння працювати з великою кількістю інформації, аналізувати її, узагальнювати. Важливі акуратність і ретельність, здатність протягом тривалого часу залишатися зосередженим на одному завданні.
Професія бухгалтера передбачає наявність економічної освіти. Отримати спеціальну освіту для роботи бухгалтером можна у середніх або вищих навчальних закладах. Якщо ви плануєте в перспективі зайняти посаду головного бухгалтера, то вища освіта буде перевагою перед середнім.
Необхідне відмінне знання математики та основ економіки, знання статистики та фінансів, трудового законодавства, законодавства в бухгалтерській галузі, основ аудиту. Вміння працювати в бухгалтерських програмах типу «1С: Бухгалтерія». Для роботи в міжнародних компаніях потрібне знання міжнародної системи фінансової звітності.
В Дніпропетровській обласній службі зайнятості станом на 1 травня 2020 року кількість вакансій бухгалтера – 102 одиниці. Заробітна плата становила 4723-20000 грн.
Інженер
Інженери - це свого роду винахідники. Представники в цій галузі полегшують життя і працю людей за допомогою складних механізмів і функціональних пристроїв.
Інженер - це людина, яка створює, вдосконалює, ремонтує різноманітні технічні пристосування, обладнання, машини, установки, комунікації і т. Інженери несуть відповідальність за прикладні дослідження, конструкторську і технологічну діяльність.
Сьогодні популярність набирають нові інженерні спеціальності, пов'язані з робототехнікою, медициною, хімією і біологією.
Професію інженера можна розбити на дві основні групи: група конструкторів, яка займається винаходом і розробкою технології того чи іншого винаходу, і група технологів-економістів, в чиї обов'язки входить контроль виробництва, економічні та адміністративно-господарські роботи.
Є багато різновидів інженерних професій, пов'язаних з тією або іншою сферою. Наприклад, інженери-нафтовики, буровики, гірники займаються видобутком корисних копалин. Біотехнологи міцно пов'язані з хімією і суміжними науками, вони використовують в роботі генну інженерію, тому можуть створювати, наприклад, сорти рослин, лікарські препарати з необхідними або покращеними властивостями. Інженери по 3D-друку здійснюють повний цикл технічного супроводу, спрямований на 3D-друк продуктів харчування, тканин, зубних протезів та багато іншого.
Існують інженери-технологи харчових виробництв, які розробляють нові рецептури, створюють і впроваджують виробничі лінії, контролюють якість сировини і готової продукції. Онтоінженери працюють зі штучним інтелектом, професія пов'язана з програмуванням.
В окрему групу варто віднести інженерів, які займаються конструюванням і впровадженням холодильного обладнання, систем кондиціонування повітря, інженерних мереж і комунікацій. Також є більш вузькі спеціалізації: інженер з охорони праці, інженер-будівельник і хімік-технолог, фахівець з сонячної енергетики. Останній відповідає за виробництво, монтаж та подальшу правильну роботу сонячних електростанцій.
Запорукою професіоналізму в роботі інженера є: просторова уява, технічне мислення, спостережливість і, звичайно ж, здібності. Праця інженера включає і великий творчий потенціал. Це, перш за все, прояв самостійності, здатність приймати грамотні, виважені і обдумані рішення.
Особливо активні молоді люди вже в студентські роки знаходять місця для стажування, підробляють лаборантами або техніками на своїх же кафедрах. До моменту отримання диплома вони вже володіють практичним досвідом і їм не страшні вимоги роботодавців.
Професія інженер - це затребувана професія, яка приносить своїм представникам не тільки моральне задоволення, але і фінансове благополуччя. З кожним роком, галузь розвивається все активніше, з'являються нові напрямки і групи спеціалізації. Кожна з них має потребу в молодих і захоплених справою кадрах.
В Дніпропетровській обласній службі зайнятості станом на 1 травня 2020 року кількість вакансій інженера – 147 одиниць. Заробітна плата становила 4723-31488 грн.
Менеджер
Менеджер (з англійської «manage» – керувати) – працівник організації, основним завданням якого є управління іншими працівниками, а також ресурсами організації. Менеджер – це людина, яка має планувати, організовувати, координувати та контролювати певні процеси в організації (на підприємстві). Інакше кажучи, це керівник або управлінець, який відповідає за ефективну роботу цілої організації (підприємства), окремого підрозділу або певного напрямку діяльності.
Професія менеджера сьогодні на ринку праці досить затребувана. Сфера менеджменту дає широкий спектр можливостей. Так, фахівець нижчого рівня може піднятися по службових сходах до менеджера середньої ланки, а пізніше обійняти керівну посаду.
Управлінська діяльність - специфічний вид трудового процесу. Управлінська праця - праця непродуктивна. Участь у створенні матеріальних благ відбувається опосередковано, через працю інших осіб. Продуктом управлінської праці є рішення, а не товари та послуги, предметом - інформація. Управління - це перш за все робота з людьми, а їхня трудова діяльність є об'єктом управлінського впливу. Це праця творча, переважно розумова, яка здійснюється людиною у вигляді нервово-психічних зусиль. Процес розумової праці складається з таких елементарних дій або операцій, як слухання, читання, мовлення, контактування, спостереження за дією, мислення, умовивід тощо.
Практично у будь-якому економічному університеті є факультет менеджменту, вступивши до якого, можна отримати теоретичну базу для подальшої роботи. Спеціаліст в цій сфері повинен відмінно орієнтуватися в ринковій економіці, знати основи діловодства, володіти кількома іноземними мовами.
Професія менеджера передбачає наявність вищої освіти, професійне знання ПК та базових програм. Менеджер повинен мати аналітичний розум, тобто здатність мислити логічно і критично. Без наявності аналітичних навиків менеджеру неможливо грамотно і чітко сформулювати висновки, скласти план чи прийняти ефективне рішення. З обов’язкових якостей виділяють переконливість, цілеспрямованість, стресостійкість, здатність швидко навчатися і обробляти велику кількість інформації, красива і правильна мова, організаторські здібності.
Вибираючи цю спеціалізацію, необхідно враховувати, що 90% часу співробітник займається переговорами. Тому ця вакансія підійде комунікабельним і соціально активним людям.
Досвідчених організаторів, які хочуть самореалізуватися на ринку товарів і послуг, чекають у сфері торгівлі і туризму; страхування і інформаційних технологій; фінансів, реклами і маркетингу.
Менеджери потрібні в HR- компанії, в державних і муніципальних організаціях.
В Дніпропетровській обласній службі зайнятості станом на 1 травня 2020 року кількість вакансій менеджера– 39 одиниць. Заробітна плата становила 4723-15000 грн.
Психолог
В Україні професія психолога з кожним роком набуває більшої популярності. В нашій країні найбільше психологів працює у сфері освіти - педагог-психолог допомагає малюкам адаптуватися до незнайомого середовища, проводить тестування на готовність до школи, працює з проблемними дітьми. У школах педагоги-психологи відбирають першокласників, займаються корегувально-розвиваючою діяльністю, профорієнтацією старшокласників, проводять різні тренінги тощо.
Клінічний психолог працює в службах допомоги важким хворим: онкологічним, ВІЛ-інфікованим тощо. Допомагає пацієнтам впоратися зі стресом, підтримує їх, стежить за станом здоров'я, а у разі потреби підключає до лікування психіатра і невролога. Фахівець з психології може знайти своє місце в політиці і бізнесі.
На підприємстві психолог вивчає вплив психологічних, економічних і організаційних факторів виробництва на трудову діяльність працівників підприємства, установи, організації з метою розроблення заходів для створення сприятливих умов праці і підвищення її ефективності.
Щоб стати психологом, слід мати вищу освіту за одним із напрямків: психологія, клінічна психологія, конфліктологія, психологічне консультування, дошкільна психологія і педагогіка.
Диплом в області психології можна отримати в безлічі Вузів країни. Щоб бути висококваліфікованим фахівцем після основного навчання, необхідно проходження додаткових курсів і постійне підвищення кваліфікації.
Плюсами професії психолога є творча праця, необхідність постійного розвитку та підвищення рівня кваліфікації, можливість у повсякденному житті використовувати отримані знання, розвиток толерантності і терпимості.
Недоліками професії психолога є переживання проблеми клієнта, як своєї, складність при прийнятті світогляду клієнта (особливо молодому фахівцеві), необхідність реально допомогти людині, а не просто дати «корисну» пораду, недопустимість проекції власних проблем на клієнта.
Важливими якостями та навичками психолога є розвинені інтелектуальні здібності, хороша пам'ять, сильна воля, витримка, загальна культура, ерудиція, доброзичливість, спостережливість, терпіння, вміння знайти підхід до будь-якої людини.
Основна перспектива в роботі психолога – це можливість нескінченного самовдосконалення і, у підсумку, досягнення рівня висококваліфікованого фахівця з можливістю приватної практики. Постійні тренінги та семінари дають можливість дізнаватися про нові методики, після чого застосовувати їх у роботі. Фахівець високого рівня може відкрити свій особистий кабінет або компанію з надання психологічної допомоги людям, що потрапили в різні важкі життєві ситуації.
Професія психолога досить популярна і затребувана. Рівень заробітної плати в ній безпосередньо залежить від місця роботи і від послуг, які надаються. Найбільш прибутковою вважається приватна практика, але рівень прибутку також залежить від кількості людей, які звертаються за допомогою.
Працювати психолог може в освітніх і медичних установах, психологічних центрах, приватних конторах з психологічного консультування.
В Дніпропетровській обласній службі зайнятості станом на 1 травня 2020 року кількість вакансій психолога – 29 одиниць. Заробітна плата становила 4723-10000 грн.
Фармацевт
Професія фармацевт - одна з найдавніших професій, відомих людству. Первісна людина в силу своєї залежності від зовнішніх факторів світу використовувала різні рослини для полегшення болю. Тривалий час фармацевтична справа піддавалася найбільшому впливу магії, алхімії та астрології.
Фармацевт - це фахівець в області виготовлення, дослідження та продажу ліків. Цих працівників можна зустріти в аптеці прямо за прилавком. Головного фармацевта називають провізором. Іншими словами - це знавець таблеток, порошків і мікстур. Тисячі років професія фармацевта залишається однією із найшановніших і найпрестижніших.
Основними обов'язками фармацевта є консультування покупців про фармакологічні властивості лікарських препаратів і відпуск медикаментів, зберігання та викладка товару, здійснення контролю якості лікарських препаратів, що поставляються в аптеку.
Якщо ж робоче місце фармацевта - науково-дослідний інститут або лабораторія, то обов'язки фармацевта будуть полягати в розробці та приготуванні лікарських препаратів та удосконалення вже відомих медикаментів.
Бажаючим отримати професію фармацевта, треба закінчити ВУЗ за спеціальністю «Фармація». Після закінчення університету чи академії слід пройти практику в одній з організацій з працівниками цього ж профілю, у яких є чому повчитися.
Сучасному фармацевту необхідні володіння системними знаннями у сферах аптечної технології лікарських препаратів, фармацевтичної хімії, організації та економіки фармації, фармакології та фармакотерапії, психології, латині і комп'ютерних технологій. Адже професія поєднує в собі сфери фармацевтики, медицини і комерції.
Фармацевтичний бізнес стрімко розвивається, тому фахівці в цій області стають все більш затребуваними. Як показує практика, влаштуватися на роботу в аптечну мережу зовсім не складно кожному, хто має сертифікат фармацевта. Деякі мережеві аптеки навіть пропонують гнучкі графіки для студентів-старшокурсників, пропонуючи їм ще й різні програми підвищення кваліфікації та професійного навчання. При бажанні фармацевт може підвищувати свою кваліфікацію, виходячи, таким чином, на більш високий рівень оплати і отримувати можливість займати управлінські посади.
В Дніпропетровській обласній службі зайнятості станом на 1 травня 2020 року кількість вакансій фармацевта – 26 одиниць. Заробітна плата становила 4723-8000 грн.
Юрист
Юрист - фахівець з правознавства, юридичних наук; практичний діяч у галузі права.
Поняття «юрист» об'єднує всіх людей, що займаються різнорідною професійною юридичною діяльністю - суддів, прокурорів, слідчих, адвокатів, нотаріусів, юристів в організаціях, юристів, що займаються приватною практикою та інших.
Професія юриста - це, перш за все, величезний рівень відповідальності. У руках фахівця іноді долі людей, підприємств і навіть держав. І, не дивлячись на те, що з кожним роком число абітурієнтів, що бажають здобути цю професію, стає більшим, кваліфікованих співробітників з них виходить не так багато.
Перевагами професії юриста є цікава та різноманітна робота; перспектива кар'єрного зростання; відносно гнучкий графік; достойна оплата праці.
До недоліків професії юриста можна віднести необхідність балансувати між роботою та особистим життям, адже юристам часто доводиться працювати понаднормово (особливо тим юристам, які працюють у недержавній сфері); великий тягар відповідальності: помилка юриста може коштувати компаніям мільйони, а людям – волі.
Професія юриста вимагає від людини певних особистих якостей, таких як: посидючість, упевненість при публічних виступах, постійне тренування ораторських навичок, хороша пам'ять та логічне мислення, високий рівень інтелекту, аналітичний склад розуму, вміння приймати важливі рішення, комунікабельність, здатність абстрагуватися від конкретних обставин тощо.
Важливе значення для пошуку підходящої роботи і вдалого кар'єрного просування мають прагнення постійно вдосконалюватися, підвищуючи свою кваліфікацію (самостійно або на відповідних курсах юристів), а також грамотне, правильно складене резюме юриста.
Юрист може працювати на державній службі, в приватній компанії або ж як самозайнята особа.
Якщо юрист обирає для себе державну службу, він може працювати прокурором, суддею, експертом, працівником слідчих органів, державної митної та податкової служби тощо.
Деякі з цих спеціальностей потребують певного стажу роботи та складання відповідних іспитів.
Якщо юрист обирає приватний сектор економіки, він може захищати інтереси клієнтів у судах, займатися консалтинговою діяльністю, працювати штатним юристом тощо.
В Дніпропетровській обласній службі зайнятості станом на 1 травня 2020 року кількість вакансій юриста – 20 одиниць. Заробітна плата становила 4723-10500 грн.