За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ, понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. На жаль Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми, крім того зростає проблема внутрішньої торгівлі людьми.

Щороку наші співвітчизники, які не вдоволені рівнем заробітної плати в Україні, намагаються виїхати в інші країни у пошуках більш гідних умов життя. Тисячі з них потрапляють у ситуації, пов'язані з торгівлею людьми. Мігранти, що повертаються додому, змальовують своє життя та працю за кордоном у «рожевому світлі», часто не бажають розповідати про негативні сторони міграції чи дійсний характер їхньої роботи за кордоном.

З метою надання інформації про ризики нелегального працевлаштування за кордоном та запобігання торгівлі людьми 12 червня 2018 року на базі Кам'янського міського центру зайнятості пройшли 2 семінари на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

У заходах взяли участь голова правління ГО «Промінь Дніпро» Олена Моргун та 37 осіб.

Інформація була спрямована на підвищення обізнаності людей про приховані та наявні загрози трудової експлуатації та засоби їх уникнення, щоб у пошуках «кращої долі» громадяни могли приймати безпечні рішення стосовно свого майбутнього. Також учасників семінарів ознайомили із поняттями «торгівля людьми», «трафікінг», «трафікер», «сучасне рабство».

«У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільших масових порушень прав і свобод людини у світі. Потрібно перевіряти законність діяльності посередників та роботодавця, уважно читати трудову угоду та обов’язково залишати детальну інформацію родичам та знайомим», - зазначила О.Моргун.

У свою чергу фахівці міського центру зайнятості наголосили на перевагах легального працевлаштування в межах країни, розповіли про нові сучасні технології, які використовує служба зайнятості у своїй роботі. Зокрема, основну увагу акцентували на сервісі «Електронної черги» та «Електронний кабінет шукача роботи».

Наприкінці зустрічі, під час жвавого обговорення та підведення підсумків, слухачі семінару висловили подяку та побажання організовувати подібні заходи у подальшому.