Трудова міграція - пересування людей у межах країни або між країнами з метою пошуку роботи або кращої роботи. Немає жодної країни у світі, яка б на різних етапах свого розвитку не була б певною мірою задіяна у світових міграційних процесах. Сучасні світові тенденції засвідчують, що проблеми міграції продовжуватимуть зростати, стаючи одним із найважливіших факторів глобальних змін. Глобалізація економіки, швидкий розвиток науково-технічного прогресу та інші фактори є водночас і причиною зростання злочинності, пов'язаної з даною проблемою, оскільки незаконна міграція має тісний зв'язок з торгівлею людьми та іншими небезпечними злочинними діяннями.

З метою запобігання нелегальній трудовій міграції Відділом надання соціальних послуг в Центральному районі Дніпровського міського центру зайнятості проведено профінформаційний семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці». У заході взяли участь Голова правління ГО «Промінь Дніпро» Олена Моргун та 46 безробітних осіб.

Під час заходу безробітні дізналися адреси корисних Інтернет – сайтів, номери телефонів, що можуть стати у нагоді у разі вирішення питання працевлаштування за кордоном та дізналися, які конкретні кроки можна та потрібно зробити, якщо раптом відчуваєш що твоє перебування за кордоном стає загрозливим для власної свободи або навіть життя.

Дуже зацікавив та визвав жваве обговорення короткотривалий, але повчальний відеофільм «Життя на продаж», після чого відвідувачі семінару мали змогу поділитися своїми думками чи «невигаданими історіями» з життя.

Наприкінці заходу усі шукачі роботи отримали буклети й брошури, якими, у разі необхідності, можуть поділитися з друзями або знайомими.