За якими ознаками можна ідентифікувати постраждалих від торгівлі людьми? Які індикатори прямо вказують на ситуацію торгівлі людьми? Чому потрібно вміти використовувати непрямі ознаки (індикатори)? Які непрямі ознаки можуть вказувати на ситуацію торгівлі людьми? Які регіональні структури є суб’єктами взаємодії? Які повноваження мають суб’єкти взаємодії? Ці та інші питання були розглянуті під час дводенного тренінгу «Попередження торгівлі людьми, ідентифікація постраждалих, перенаправлення та надання їм допомоги», що проводився громадською організацією «Промінь Дніпро» за підтримки Міжнародної організації з міграції для фахівців з профорієнтації служби зайнятості Дніпропетровського регіону 18 – 19 квітня. Загалом у семінарі – тренінгу взяв участь 21 спеціаліст Дніпропетровського обласного, базових центрів зайнятості та філій ОЦЗ.

Протягом двох днів учасники заходу розбирали на практиці різні ситуації та навчались виявляти проблеми навіть тоді, коли їх вдало та професійно приховують зловмисники й треті особи з метою експлуатації або торгівлі людьми. Під час тренінгу було визначено групи ризику торгівлі людьми та способи здійснення вербування; види, форми, причини, наслідки торгівлі людьми; порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та надання першочергової допомоги особам, зазначеної категорії; роз’яснено нормативно-правову базу у сфері протидії торгівлі людьми, а також порядок взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

Учасники тренінгу ще раз дійшли висновку, що співпраця представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості та міжнародних організацій у виявленні, ідентифікації та наданні допомоги особам постраждалим від торгівлі людьми - запорука успішної діяльності у сфері протидії торгівлі людьми.