Питання нелегального працевлаштування  за кордоном  та не потрапляння  до рук работорговців  через власну необізнаність є дуже актуальним.

Саме з метою підвищення інформованості, запобігання цьому явищу та сприяння легальній зайнятості у Царичанській  районній філії відбувся семінар для зареєстрованих безробітних за участі представників громадської організації «Промінь-Дніпро» О.Л.Моргун.

У рамках семінару обговорювалися основні характеристики трудової міграції, причини її виникнення та небезпечні наслідки нелегальної міграції для сім’ї, особистості, суспільства.

Олена Моргун презентувала найвідоміші шахрайські схеми, які застосовуються злочинними посередниками. Присутні дізналися про те, на що потрібно звертати особливу увагу при виїзді за кордон з метою працевлаштування аби не потрапити в тенета агентств-шахраїв, де можна перевірити інформацію про посередницьку структуру, куди необхідно звертатися у разі виникнення тих чи інших питань; ознайомились з нормативно-правовою базою, яка регламентує питання оформлення документів для виїзду за кордон тощо.

Семінар проходив у формі діалогу та відкритої дискусії. На завершення заходу учасники отримали буклети,  що містять корисні поради для тих, хто зібрався за кордон та контактні дані Міжнародних організацій з питань  протидії торгівлі людьми.