26 березня 2019 року в Криворізькому міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар для працівників служби зайнятості на тему: «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» з метою розуміння та недопущення порушень антикорупційного законодавства.

На початку семінару начальник юридичного відділу Криворізького міськрайонного центру зайнятості Дмитро Шматько ознайомив учасників семінару з роз’ясненнями, наданими у Методичних рекомендацій щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, затверджених Рішенням Національного агентства від 29.09.2017 №839. В рамках обговорення відбувся відкритий діалог в режимі «Питання - відповідь», адже своєчасно розв’язане питання попереджає можливість прийняття неправомірних рішень, а також для формування єдиного підходу до розуміння і дотримання правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та пов’язаних з ним обмежень.

«Конфлікт інтересів не є корупцією, але як правило, виступає її передумовою, розповів про види конфлікту інтересів, способи запобігання та врегулювання конфлікту інтересів», - зазначив Д.С. Шматько.

У ході проведення семінару було наголошено, що відповідальність за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення визначені у частині 1 статті 65 Закону України «Про запобігання корупції», якою передбачено, що за їх вчинення особи притягаються до: дисциплінарної (ст.65 Закону); Адміністративної (ст.30, ст. 172-7 КУпАП), цивільно-правової; кримінальної відповідальності (службові злочини).

Учасники семінару розглянули алгоритм дій особи у зв’язку із виникненням у неї конфлікту інтересів, алгоритм дій керівника у зв’язку із виникненням у підлеглої особи конфлікту інтересів та ефективні методи запобігання корупційним ризикам, адже створення таких умов, за яких приватні інтереси, ділові та інші зв'язки працівників центру зайнятості, не зможуть компрометувати механізм прийняття рішень або підривати авторитет системи державної служби зайнятості.