У Нікопольському міськрайонному центрі зайнятості відбувся постійно діючий семінар із загальних питань зайнятості за участю представників Нікопольського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та 20 безробітних осіб.

Провідний фахівець центру зайнятості Тетяна Сорокіна ознайомили присутніх зі станом регіонального ринку праці, основними послугами та електронними сервісами державної служби зайнятості, перевагами легального працевлаштування, порадами щодо запобігання дискримінації при влаштуванні на роботу та загрозами нелегальної трудової міграції.

Представники Пенсійного фонду розповіли присутнім про негативні наслідки нелегального працевлаштування та отримання зарплати «у конверті», що такі необдумані дії призводять до соціальної незахищеності громадян при досягненні пенсійного віку. Поінформували про основні умови та порядок призначення різних видів пенсії, умов зарахування різних періодів діяльності особи. Звернули увагу присутніх на отримання послуг через електронний сервіс Веб-портал Пенсійного фонду України: порядок реєстрації, перелік послуг, переваги користування електронним сервісом.

На семінарі також розглянули питання страхового стажу, нарахування офіційної заробітної плати, сплати єдиного соціального внеску в розмірі не нижче мінімального та добровольчої участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Надано роз’яснення щодо впливу страхового стажу, стану сплати єдиного соціального внеску на розмір та права набуття пенсії.

На кінець заходу безробітні отримали кваліфіковані відповіді на запитання та інформаційні матеріали.