Протягом квітня 2019 року у рамках співпраці з Криворізьким міськрайонним центром зайнятості у Державному професійно – технічному навчальному закладі «Софіївський професійний ліцей» фахівцями служби зайнятості заплановано провести цикл семінарів з оволодіння додатковими компетентностями для жінок.

Мета цих заходів – інформаційний практикум щодо адаптації до сучасних умов ринку праці для безробітних осіб, мешканців Софіївської, Вакулівської та Девладівської об’єднаних територіальних громад.

Семінари пройдуть за трьома напрямами: «Ефективне ведення сільського господарства на Дніпропетровщині», «Набуття та розвиток інформаційно-комунікативних навичок і комп’ютерної грамотності для пошуку роботи», «Жінка на ринку праці: злам стереотипів».

Цикл навчання розпочався саме із семінару «Жінка на ринку праці: злам стереотипів». У першому триденному семінарі взяли участь 15 безробітних жінок, які перебувають на обліку у Відділі надання соціальних послуг в Софіївському районі Криворізького МРЦЗ (Відділ) та проживають в ОТГ.

«Рівень зайнятості жінок та структура використання їх праці являються свого роду економічним та соціальним барометром, який відображає особливості соціально-економічного розвитку регіону та суспільства в цілому», - повідомила на початку заходу провідний фахівець з профорієнтації Відділу Алла Ванжа.

Також вона проінформувала жінок щодо особливостей працевлаштування та вирішення проблем, які виникають у процесі пошуку роботи; обговорені позиції жінки на сучасному ринку праці.

А.Ванжа надала корисну інформацію стосовно визначення професійних планів, побудови стратегії пошуку роботи. За допомогою психологічних вправ «Знайомство», «Ділова жінка» та «Будинок моєї мрії» були визначені проблеми, що заважають жінкам знайти роботу.

Особливий інтерес учасниці семінару виявили до майстер класів: кулінарна майстерність - створення їстівних букетів та миловаріння.

З цікавістю жінки переглянули приклади успішних жіночих проектів з досвіду громад України, розглянули питання гендерної політики та можливості жінки в суспільстві.

«Ефективність семінару безсумнівна. Кожна з учасниць переглянула своє ставлення, в першу чергу до себе – своїх міркувань, своїх бачень, своїх можливостей. Жінкам допомогли підвищити самооцінку, посприяли мотивації до працевлаштування та створенню умов для самореалізації, як особистості», - підсумувала А.Ванжа.