З метою інформування роботодавців про зміни в чинному законодавстві про зайнятість, ознайомлення з послугами служби зайнятості та залучення до співпраці новостворених суб’єктів господарювання фахівцями Верхньодніпровської районної філії Дніпропетровського ОЦЗ (Філія) проведений семінар для роботодавців. У заході також взяла участь головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Кам’янському регіоні Управління з питань праці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Оксана Лапенко.

На початку заходу директор Філії Наталія Чопенко наголосила: «Співпраця з роботодавцями та задоволення його потреб в кадрах є одним з пріоритетних напрямків діяльності служби зайнятості, тому для своєчасного інформування про зміни в законодавстві та упередження випадків адміністративної відповідальності ми залучаємо до участі в інформаційних семінарах для роботодавців соціальних партнерів та контролюючі органи»

Наталія Миколаївна наголосила, що запровадження інститутів кар’єрного радника та консультанта роботодавця дозволить застосовувати індивідуальний підхід як до шукача роботи, так і до роботодавця та прискорить укомплектування вакансій кваліфікованими кадрами.

Учасників семінару поінформували про види трудових відносин, основні форми звітності до служби зайнятості, види послуг для роботодавців, в т.ч. компенсацію ЄСВ, громадські та інші роботи тимчасового характеру, професійне навчання на замовлення роботодавця, а також причини виникнення та засоби упередження страхових випадків.

Оксана Лапенко надала інформацію про основні положення Постанови КМУ від 21.08.2019 року №823 та наголосила на приведенні нормативної бази до міжнародних стандартів. Оксана Олександрівна детально зупинилася на питаннях легалізації найманої праці та своєчасного оформлення трудових відносин, порядку та термінів подання повідомлення про прийняття на роботу працівника, порядку накладання та розміру штрафних санкцій при порушенні роботодавцем законодавства про працю, звернула увагу на недопущення затримки виплати заробітної плати, нарахування її в повному обсязі та обов’язковості проведення індексації.

Учасників заходу цікавили питання щодо термінів та порядку заповнення трудових книжок, підстави для проведення інспекційних відвідувань, можливості виправлення виявлених порушень без накладення штрафних санкцій та оформлення різних видів відпусток.

По закінченню обговорення роботодавці отримали відповіді на численні питання.