Для дніпрян та вимушених переселенців, які залишились без роботи, служба зайнятості пропонує отримати нову або суміжну професію чи підвищити кваліфікацію.

У нинішніх умовах, основним виконавцем замовлень роботодавців щодо професійного навчання безробітних Дніпропетровщини є Дніпропетровський центр професійно–технічної освіти державної служби зайнятості.

Дніпропетровський центр ПТО ДСЗ готує спеціалістів для торгівельної, фінансової сфери, сфери інформації та телекомунікацій (обробка даних), переробної промисловості, надання комунальних та індивідуальних послуг. Це касир (у банку), продавець продовольчих та непродовольчих товарів, молодша медична сестра з догляду за хворими, офісний службовець (бухгалтерія), електрогазозварник, оператор котельні тощо.

Також клієнти служби зайнятості можуть підвищити свою кваліфікацію – вивчати комп’ютерні технології (від основ комп’ютерної грамотності до об’єктів тривимірної графіки та створення вебсайтів), опанувати бухгалтерські програми, пройти курси для організації власної справи тощо.